image

Jsou věci, který jsem prostě na tomhle ostrově nečekal. Jednou z nich je místní Lucky Bob – dredatý rasta provozovatel ubytka s názvem Relax Homestay.

Nejenže je to velkej frajer a moje žlutý brejle mu sluší tak, že jsem mu je prostě musel nechat, ale s naprostou přirozeností rozdává rady a tipy, jak na okolí a neutratit u toho majlant. Takže na jeho radu vynecháváme Polonnurawu (3000LKR) a měníme ji za Ritigala, ruiny ztracené kdesi v džungli na okraji národního parku, kde je vstupné dobrovolné. A místo na skálu Sigiriya lezu na protější Piturangala, odkud je Sigiriya krásně vidět a cesta vede necestou různými stezkami lesem. Cenový rozdíl? 3900 vs 300LKR. Jasně,  neviděl jsem zábradlí, malby a bazény,  ale to mne popravdě fakt vůbec nepálí. V Dambulla je krásný krásný jeskyní chrám, který stojí za návštěvu za jakéhokoliv počasí i 1500LKR.

S Bobem a jeho rodinou je radost bydlet, jídla dostáváme neskutečný porce, okolo chodí polomnich, který nám voňavým kadidlem a drobnou motlitbou přeje hezký večer. Tohle je skutečně relax.

Přes Kandy pojedeme do hor, čajové plantáže a cesta vlakem k nim jsou pro mne asi hlavním cílem celé dovolené.