image

Poměrně opěvované místo a já opět moc nechápu, proč vlastně. Na poslední královské město toho v něm příliš není.

Na autobusáku jsme klasicky zavaleni nabídkami- teplé jídlo, ovoce, odvoz na ubytko. Takže jedno po druhém, jdeme do nejtemnější putyky na nádru, curry se nekoná, kuchař má zrovna okénko s fried rice, pro zájemce s kuřetem. K tomu nějaký to nealko a útrata asi 40 korun. Ještě jsme ani nedojedli a už si nás oťukává řidič tuk tuku Pradeep, který prostě ví, jak to chodí a dělá to dobře. Nevtíravý, příjemný, pomohl najít ubytko a druhý den povozil po okolních zajímavostech.

Pokud máte rádi slony a zvířata obecně, tak NIKDY nejezděte do tzv. slonního sirotčince. Osobně jsem musel odejít, protože jsem tuhle otročinu fakt nedával. Nevšimné (čti vstupné) ve výši 3000LKR jsem samozrejme zpět nedostal,  na vstupence na to dali speciální razítko, očividně v tom nejsem s tímhle pocitem sám, naštěstí. Courám se tedy po okolí, potkávám místní lidi, na cestě, kam jsem zahnul jsem opět za exota. Tak jsem si fotil v trávě ještěrku,  noaco :).

Další den nám Pradeep dává košem. Jiní tuk tukáři sice nejsou tak kamarádští, ale jsou ochotni jet kam potřebujeme a za rozumnou cenu. V okolí je mnoho buddhistických chrámů, v nich to nejenže hezky voní, ale cítím se v nich prostě dobře a uvolněně.

Opět doporučuju navštívit v Kandy tržiště u křižovatky, ale především zapadnout do klikatých uliček města. Najdete tam patrně vše, jen je překvapující, že jídlo si v osm večer dáte už málo kde, zato lékárny jsou otevřeny ještě dlouho poté a je jich dost neuvěřitelné množství. Rozhodně si zajděte do místního bistra. Je sice špinavé, ale jídlo chutné 🙂 Tímto je kapitola Kandy uzavřena, suneme se více na sever!