Medan je sice možná nudné město, ale místní obyvatelé si mne prozatím dost získali. Nakonec jsem se v hotelové posteli převaloval do asi půl páté, kdy spustil zpěv z blízké mešity a teprve pak usnul. Boyda mne probudil okolo deváté, šli jsme do města, kde jsme měli sraz s mou kamarádkou jménem Mona, což je místní děvče. Prošli jsme s ní dům bývalého starosty čínské komunity v Medanu – Tjong A Fie, zašli na jídlo a popřáli ke dnešním narozeninám.

Pak už byl čas vyzvednout batohy v hotelu a vyrazit zase dál. Cestou se na nás sesypala místní muslimská děvčata s otázkami prý na domácí ukol- jak se jmenuješ, odkud jsi, jaké Ti chutná indonéské jídlo a tak to pokračovalo po asi patnáctou otázku, jestli se s nimi vyfotime a takhle to bylo čtyřikrát, oba dva. Vtipné na tom bylo,že některá děvčata některé otázky prostě přeskočily, aby se nezdržovalo focení. Prošli jsme ulicí, kde se svařovaly nové brány, kolotoče, prolézačky, různé konstrukce, prostě cokoliv, co se svařit dá. Dům vedle domu, všude jsou na ulici shrbení muži s improvizovnými brýlemi. U jednoho z nich sedí na nově vyrobené houpačce paní se svou asi vnučkou a zvou nas,ať si k nim přisedneme,jen tak. Chvíli s nimi poklábosíme a jdeme zase dál. Přesun autobusem číslo 64 (kam který jede, nemám ponětí, jízdní řád jsem neviděl) na autobusové nádraží stál asi 10000IDK(asi 20 korun) a trval určitě přes půl hodiny. Tam nás hned nabral minivan za 20000 a vezl dobré tři hodiny do Bukit Lawang.

Zde nás čekal solidní slejvák,ale především domluvený průvodce Darwin, který nás odvedl k ubytování jménem Green Hill, kde jsme ubytovali v dřevěno-bambusovém pokoji, opět sdílená sociálka a cena 60000. Do vesnice jsme dorazili za šera a zjistii, že je už par hodin bez dodávky elektřiny, takže nemohli uvařit, což po celém dni nebyla nejlepší zprava,ale za necelou hodinu se to naštěstí změnilo. Na ráno jsme si domluvili trek do pralesa, kde bychom měli potkat mimo jiné i orangutyny v divočině, ti se prý krmili u řeky přímo naproti našemu ubytování. Na zítřek se vážně těším,snad vyjde počasí.